Prośba o pomoc w wyborze "budżetowych" głośników d
Koledzy, na samym początku podpowiem, iż nie jestem audiofilem i chodzi mi tylko o to, aby auto jakoś grało. Nie pomyliłem się - "grało", bo o nagłośnieniu w NOTE można powiedzieć tylko tyle, że jest... Ale do rzeczy: podobno radio jest dostarczane przez Blaupunkta czy kogoś takiego, ale w każdym razie w miarę sensownego producenta. Ale głośniki to jakiś dramat: papierowe membrany, dystanse plastikowe zintegrowane z głośnikami, cztery głośniki 165mm (takie jak tu: http://www.moto.allegro.pl/item90236...e_orginal.html)... Cuś trzeba z tym zrobić i wymyśliłem, że na początek zajmę się głośnikami.
Więc pytanie zasadnicze i podstawowe:
1. jakiej firmy (będzie super, jeśli wskażecie też model) głośniki 160/165mm polecacie w cenie 100 - 150zł za parę (nie ukrywam, że wolę raczej bliżej 100zł)?
2. szukać 2/3-drożnych, czy odseparowanych? - nadmieniam, że nie jestem audiofilem i zdaję sobie też sprawę, że za powyższą cenę nie dostanę super dźwięku, niezależnie od rodzaju głośnika - ale moze lepszy droższy zintegrowany, niż w tej samej cenie odseparowany?
Oczywiscie zakładam montaż dystansów MDF, ale z uwagi na brak dopasowanych do NOTE, wspomogę się "uniwersalnymi" walcami o grubości 18mm (pewnie POWE - ale to chyba nie ma większego znaczenia). Być może wygłuszę też drzwi. Nie przewiduję zmiany okablowania lub montażu subwoofera lub zmiany radia (bo do tego trzeba rozebrać pół deski rozdzielczej). Pomożecie, ewentualnie wskażecie właściwą drogę?
Też audiofilem nie jestem i dlatego powiem wprost: też się na tym nie znam. Ale mogę Ci poradzić jedno (to wiem na pewno) - jest różnica, jeśli wysokotonowe głośniki są odseparowane od nisko- czy średniotonowych.
Na allegro można też trafić odpowiednie zestawy, np:
. jakiej firmy (będzie super, jeśli wskażecie też model) głośniki 160/165mm polecacie w cenie 100 - 150zł za parę (nie ukrywam, że wolę raczej bliżej 100zł)?
Agamek12, Pierwszy krok w niskobudżetowym nagłosnieniu to niestety wysokobudżetowe wygłuszenie drzwi i dystanse z MDF'u Po takim zabiegu papierowe membrany wydobędą tyle dźwięku i basu co średniej klasy sprzęt, który i tak nie zagra dobrze bez wygłuszenia.
Podsumowując koszt głosników 0,-PLN dystanse MDF 35-50 pln a niestety o wygłuszeniu musisz poczytać...temat rzeka i wałkowany na forum. Wersja lepsza to Maty Dynamat ale to wydatek z 600pln na parę drzwi a jest też wersja eco czyli maty z Castoramy
Komentarz